Skip to content Skip to navigation

Mes spaudoje

Pateikta: 2011-03-02 (atnaujinta: 2019-03-14)
Puoselėja žemaičių kalbą ir tradicijas (Pajūrio naujienos 2019-03-19 Nr. 20 (2781))

"Rasa" kvietė sugrįžti į vaikystę (Pajūrio naujienos 2018-12-14)

Prasmingos veiklos praturtina bendruomenių gyvenimą (Pajūrio naujienos 2018-05-08)

Nuvilnijo Lietuvos valstybės 100-mečio šventė. (Pajūrio naujienos 2018-02-20 Nr. 14)

Kad vaikai būtų saugūs (2017-10-20 d. Pajūrio naujienos Nr. 83, psl. 7)

Mums svarbu nepamiršti, kaip žemaičiai gyveno anksčiau, kaip gyvena dabar, kokie buvo ir yra išlikę papročiai, koks išlikęs žemaičių paveldas. Skatinant vaikus didžiuotis savo kraštu, jos grožiu, žmonėmis, kalba, gerbti senolių palikimą, tautinius simbolius, reikia ugdyti tautiškumo, pilietiškumo pradmenis nuo pat mažens. 2017 m.  gegužės 11 dieną Salantų lopšelyje-darželyje "Rasa" vyko regioninė vaikų konferencija "Mes mažieji žemaitukai", kurios tikslas ugdyti aktyvų tradicijų dalyvį, turinį norą pažinti žemaičių krašto papročius, gyvenamosios vietos kultūros paveldo objektus, folklorą, liaudies dainas, ratelius, žaidimus. "Pajūrio naujienos" 2017-05-19.

Š.m. gegužės 3 d. pedagogų švietimo centre atidaryta Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ pedagogų metodinių priemonių paroda „Tradiciniai dalykai netradiciniu ritmu“.

Priešmokyklinukų vasaros stovyklėlė "Atostogos su bendraamžiais".

Maži kalėdiniai stebuklai. (Pajūrio naujienos 2016-12-27)

„Bendrauti su žmonėmis, negalvoti, kad esi viršesnis, niekada nerodyti savo problemų, nors pas kiekvieną jų yra, ir šypsotis, net kai blogai“, - savo pozityvumo receptu dalijosi Laima Jakumienė, redakcijoje atsiėmusi Šypsenos medalio apdovanojimą, kurį primins vienetinis medžio meistro Tado Šorio darbas. "Pajūrio naujienos" 2014-12-30

2014 m. lapkričio 21 d. Salantų lopšelio-darželio "Rasa" ugdytiniai: Edgaras Žioba, Karina Skaraitė, Aurimas Stonys ir Matas Kuzminskas dalyvavo Skuodo Bartuvos progimnazijoje suorganizuotame respublikiniame žemaitiškų skaitymų konkurse. "Pajūrio naujienos" 2014-12-05

"Žemaitiu žemie augam"

Norėdami padėti sėkmingai spręsti įvairias gyvenimiškas situacijas su kuriomis vaikai susiduria kasdien, ugdyti bei gyvenimui visuomenėje parengti emociškai stiprius, kūrybingus, atsakingus, nebijančius parikšti savo nuomonę, tačiau turinčius tinkamas vertybines orientacijas, save ir kitus gerbiančius vaikus, tikrus savo krašto patriotus, Salantų lopšelio-darželio "Rasa" pedagogai jau šeštus metus rengia ir įgyvendina vaikų socializacijos veiklos programas rudenį startavo socializacijos programa "Žemaitiu žemie augam". "Pajūrio naujienos" 2014-09-26

Mūsų folklorinio ansamblio dalyvavimas rajono vaikų ir mokinių saviraiškos festivalyje.

Sausio 21 d. mokykloje-darželyje „Žibutė“ įvyko Žemaitijos zonos praktinė-mokslinė konferencija „Ekologinis ugdymas darželyje ir pradinėje mokykloje“. Tokio pobūdžio konferencija surengta penktą kartą. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus pristatė auklėtojos Aldona Puškorienė „Mažos ir didelės gamtos paslaptys“, Laima Jakumienė „Sveikatos želmenėliai“. Plačiau apie tai laikraštyje „Pajūrio naujienos“ 2011 m. sausio 25 dienos.

Darželyje „Eglutė“ buvo surengtas seminarų ciklas „Vaikų sveikatos ugdymas ir tausojimas ikimokyklinėje įstaigoje“ seminare dalyvavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Aušrelė Maksvytienė, o gerąja darbo patirtimi - vaikų sveikatos klausimais dalinosi auklėtoja Laima Jakumienė. Pranešimo tema: „Aukime sveiki ir stiprūs“. Plačiau apie tai laikraštyje „Pajūrio naujienos“ 2011 metų kovo 25 dienos.

Saviraiškos festivalyje - dėmesys žemaitiškam žodžiui

Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinis - Žemaitijos laureatas

Lietuvos vaikų ir moksleivių - liaudies kūrybos atlikėjų - konkursas „Tramtatulis 2011“

Mūsų ugdytinis toliau garsina Kretingos rajoną

Auklėtojos Salomėjos Ripkauskienės Kalėdinė kompozicija „Kalėdų rytą gėlė pražydo“

Vaikų socializacijos programa „Padėk sau ir kitiems“

Mažojo futboliuko turnyras Mosėdyje.  Plačiau apie tai laikraštyje "Dialogas" 2013 m. birželio 6 d. Nr. 23 (1042).

2013 m. balandžio 19 d. Kretingos muziejaus Baltojoje salėje mokyklos - darželio "Pasaka" inicijuota Žemaitijos regiono priešmokyklinio amžiaus vaikų šventė - konkursas "Dėl ėlga lėižovė dontys ėšgriova" nustebino ir pačius šventės rengėjus. Plačiau apie tai laikraštyje "Pajūrio naujienos" 2013 m. balandžio 19 d.

2013 m. balandžio 11 d. Kretingos muziejuje šurmuliavo šešiamečiai vaikai, kalbėję tik žemaitiškai. Vyko šventė - konkursas "Dėl ėlga lėižovė vėsė dontis išgriova", sukvietusi ikimokyklinukus iš viso Žemaitijos regiono - Kretingos, Skuodo, Telšių, Plungės, Klaipėdos, Vėžaičių. Plačiau apie tai laikraštyje "Švyturys" 2013 m. balandžio 13 d.

Salantų lopšelis- darželis ,,Rasa“ netradiciškai paminėjo jubiliejinį 30-tąjį savo gimtadienį. Taip pat skaitykite laikraštyje "Pajūrio naujienos" 2013 m. spalio 4 d.